Sprzęt

Unit dentystyczny Anthos 6+ oraz 3+
Zaprojektowany zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa i najnowszymi trendami rynkowymi. Wysokiej klasy sprzęt dla lekarzy stomatologów. Wyróżnia się estetyką wykonania i łatwoscią obsługi, jest ergonomiczny i trwały. Dzięki zastosowaniu metalu, porcelany oraz nowoczesnych technologii cechuje go niezawodność, funkcjonalność i wysoka jakość. Unit posiada certyfikaty CE obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.

Endometr RAYPEX 5
Najnowszej generacji elektroniczny dokładny, szybki, bardzo czytelny, z możliwością podłączenia do komputera. Zalety:
-kolorowa wizualizacja i powiększenie ostatniego odcinka wierzchołka RAYPEX 5
- ilustruje "na żywo" ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego
- wysoko-kontrastowy wyświetlacz, możliwość regulacji kąta nachylenia ekranu dla uzyskania optymalnego pola widzenia
- funkcja DEMO dla lekarza i pacjenta
- akustyczne potwierdzenie wskazań endometru

W&H Lisa 317
-nowoczesny autoklaw klasy B o pojemności komory 17 litrów
-zaawansowany system wielokrotnej kontroli sterylizacji
-specjalny, bezpieczny, potrójny system ochrony drzwi
-podwójny mechanizm zamykania drzwi
-komora sterylizacyjna wykonana ze stali nierdzewnej
-przebiegi każdego procesu zapisywane w pamięci wewnętrznej

Piaskarka EMS AIR-FLOW HANDY 2+
Służy do usuwania z powierzchni zębów oraz z trudno dostępnych miejsc (przestrzenie międzyzębowe, bruzdy) osadu oraz powierzchniowych przebarwień. Zabieg przeprowadza się przy pomocy piaskarki stomatologicznej, która wytwarza strumień piasku stomatologicznego, wody i powietrza pod dużym ciśnieniem. Lekarz dentysta operując końcówką piaskarki w jamie ustnej pacjenta precyzyjnie oczyszcza wszystkie powierzchnie zębów.

X-SMART - mikromotor endodontyczny
X-SMART to prosty, ale jednocześnie niezawodny mikromotor enodontyczny, który doskonale zdaje egzamin w każdej praktyce stomatologicznej.
Kompaktowa budowa, lekkość, łatwość użytkowania to główne zalety mikromotora X-SMART.

Zestaw radiografii cyfrowej WDS z aparatem RTG DC HyperSphere. Dotychczas najbardziej popularną metodą było obrazowanie zdjęcia RTG na kliszy fotograficznej. Nowocześniejszą metodą jest zastosowanie zamiast kliszy czujnika cyfrowego, który po przetworzeniu pozwala na zobrazowanie zdjęcia z dużą dokładnością na ekranie komputera. Radiografia cyfrowa pozwala na dokonywanie precyzyjnych pomiarów w obrębie wykonanego zdjęcia cyfrowego. Zdjęcie może być następnie wydrukowane lub zapisane w pamięci komputera. Obraz powstaje natychmiast - w czasie rzeczywistym. Dzięki temu proces leczenia jest dynamiczny, a samo badanie trwa zaledwie chwilę. Powstałe zdjęcia dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mogą być przez specjalistę obrabiane (m. in. kontrast, ostrość, powiększenie, pomiary) i archiwizowane.
Zasadniczą zaletą radiografii cyfrowej jest także redukcja dawki promieniowania, którą pacjent przyjmuje podczas ekspozycji. Dzięki redukcji dawki potrzebnej do wykonania zdjęcia, badanie jest mniej szkodliwe niż wykonane na klasycznej kliszy. Natomiast lekarz - dzięki możliwości obróbki obrazu cyfrowego - otrzymuje większą ilość informacji cennych przy podejmowaniu kolejnych decyzji związanych z leczeniem. Wykonane zdjęcia stanowią integralną część historii pacjenta przechowywaną w naszym archiwum.„Vita Dent” Przychodnia stomatologiczna
lek. stom. Alicja Wardulińska - Boczek
  tel. 505 101 555, +14 611 61 43